New Delhi, Delhi
GST No. 07BONPG0167A1ZC
Call 0794934420888% Response Rate
Send Enquiry






Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Date Type | Stuffed Dates |
| Type | Dark Chocolate |
| Stuffing Type | Almond |
| Chocolate Type | Dark |
| Packaging Size | 250 g |
| Pieces per Pack | 12 pcs |
| Pack Type | Pouch Pack |
| Total Weight | 200 g |
| Quality Available | A Grade |
| Magnesium | 1 mg |
Indulge in the perfect fusion of natural sweetness and rich chocolate coating with our Premium Chocolate Dates. Made from high-quality dates filled or covered with creamy chocolate, this is the ultimate treat for gifting and snacking.
⭐ Product Highlights:Premium dates coated with smooth chocolate
Soft, juicy & irresistibly delicious
Perfect mix of health + taste
Hygienically processed & beautifully packed
Loved by kids and adults alike
Luxury gifting & festive hampers
Retail stores, cafes & gourmet counters
Daily sweet cravings
Corporate gift boxes
Natural energy booster
Good source of fiber & minerals
Better alternative to regular sweets
View Complete details





Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 50 Kg |
| Date Type | Seedless Dates |
| Type | Dark Chocolate |
| Stuffing Type | Almond |
| Chocolate Type | Dark |
| Packaging Type | Carton |
| Pieces per Pack | 12 pcs |
| Brand | date crown |
| Color | Brown |
| Pack Type | Pouch Pack |
| Flavour | Chocolate |
Indulge in the perfect fusion of natural sweetness and rich chocolate coating with our Premium Chocolate Dates. Made from high-quality dates filled or covered with creamy chocolate, this is the ultimate treat for gifting and snacking.
⭐ Product Highlights:Premium dates coated with smooth chocolate
Soft, juicy & irresistibly delicious
Perfect mix of health + taste
Hygienically processed & beautifully packed
Loved by kids and adults alike
Luxury gifting & festive hampers
Retail stores, cafes & gourmet counters
Daily sweet cravings
Corporate gift boxes
Natural energy booster
Good source of fiber & minerals
Better alternative to regular sweets
View Complete details





Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 50 Kg |
| Date Type | Stuffed Dates |
| Type | White Chocolate |
| Stuffing Type | Dry Fruit Mix |
| Chocolate Type | Milk |
| Packaging Type | Carton |
| Pieces per Pack | 12 pcs |
| Color | Brown |
| Brand | al raiqa |
| Pack Type | Pouch Pack |
| Total Weight | 500 g |
Indulge in the perfect fusion of natural sweetness and rich chocolate coating with our Premium Chocolate Dates. Made from high-quality dates filled or covered with creamy chocolate, this is the ultimate treat for gifting and snacking.
⭐ Product Highlights:Premium dates coated with smooth chocolate
Soft, juicy & irresistibly delicious
Perfect mix of health + taste
Hygienically processed & beautifully packed
Loved by kids and adults alike
Luxury gifting & festive hampers
Retail stores, cafes & gourmet counters
Daily sweet cravings
Corporate gift boxes
Natural energy booster
Good source of fiber & minerals
Better alternative to regular sweets
View Complete details







Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 50 Kg |
| Date Type | Premium Dates |
| Type | Flavored Chocolate |
| Stuffing Type | Almond |
| Chocolate Type | Dark & white |
| Packaging Type | Carton |
| Pieces per Pack | 12 pcs |
| Brand | barari |
| Color | Brown |
| Pack Type | Pouch Pack |
| Total Weight | 200 g |
Indulge in the perfect fusion of natural sweetness and rich chocolate coating with our Premium Chocolate Dates. Made from high-quality dates filled or covered with creamy chocolate, this is the ultimate treat for gifting and snacking.
⭐ Product Highlights:Premium dates coated with smooth chocolate
Soft, juicy & irresistibly delicious
Perfect mix of health + taste
Hygienically processed & beautifully packed
Loved by kids and adults alike
Luxury gifting & festive hampers
Retail stores, cafes & gourmet counters
Daily sweet cravings
Corporate gift boxes
Natural energy booster
Good source of fiber & minerals
Better alternative to regular sweets
View Complete details





Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 50 Kg |
| Date Type | Stuffed Dates |
| Type | Milk Chocolate |
| Stuffing Type | Almond |
| Chocolate Type | Dark |
| Packaging Type | Carton |
| Pieces per Pack | 12 pcs |
| Brand | al raiqa |
| Color | Black |
| Pack Type | Pouch Pack |
| Total Weight | 500 g |
Indulge in the perfect fusion of natural sweetness and rich chocolate coating with our Premium Chocolate Dates. Made from high-quality dates filled or covered with creamy chocolate, this is the ultimate treat for gifting and snacking.
⭐ Product Highlights:Premium dates coated with smooth chocolate
Soft, juicy & irresistibly delicious
Perfect mix of health + taste
Hygienically processed & beautifully packed
Loved by kids and adults alike
Luxury gifting & festive hampers
Retail stores, cafes & gourmet counters
Daily sweet cravings
Corporate gift boxes
Natural energy booster
Good source of fiber & minerals
Better alternative to regular sweets
View Complete details





Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 50 Kg |
| Date Type | Stuffed Dates |
| Type | Dark Chocolate |
| Stuffing Type | Dry Fruit Mix |
| Chocolate Type | Dark |
| Packaging Type | Carton |
| Pieces per Pack | 12 pcs |
| Brand | al raiqa |
| Color | Black |
| Pack Type | Pouch Pack |
| Total Weight | 500 g |
Indulge in the perfect fusion of natural sweetness and rich chocolate coating with our Premium Chocolate Dates. Made from high-quality dates filled or covered with creamy chocolate, this is the ultimate treat for gifting and snacking.
⭐ Product Highlights:Premium dates coated with smooth chocolate
Soft, juicy & irresistibly delicious
Perfect mix of health + taste
Hygienically processed & beautifully packed
Loved by kids and adults alike
Luxury gifting & festive hampers
Retail stores, cafes & gourmet counters
Daily sweet cravings
Corporate gift boxes
Natural energy booster
Good source of fiber & minerals
Better alternative to regular sweets
View Complete details