New Delhi, Delhi
GST No. 07BONPG0167A1ZC
Call 0794934420888% Response Rate
Send Enquiry














Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 50 Kg |
| Variety | seedless |
| Form | Packed |
| Packaging Size | 500g |
| Grade | Premium |
| Shelf Life | 18 months |
| Type | Tunisian |
| Brand | Al-Barari |
| Packaging Type | Packet |
| It Is Organic | No |
| Is It FSSAI Certified | No |
View Complete details













Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 10 Kg |
| Variety | Zahidi Dates |
| Form | Packed |
| Packaging Size | 500GM |
| Grade | Premium |
| Color | Brown |
| Shelf Life | 3 MONTHS |
| Type | Zahidi Dates |
| Packaging Type | Vacuum |
| It Is Organic | No |
| Is It FSSAI Certified | Yes |
View Complete details





Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Variety | Zahidi |
| Packaging Size | 500g |
| Form | Packed |
| Packaging Type | Carton |
| Grade | Premium |
| Color | Brown |
| Shelf Life | 12 Months |
View Complete details










Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Variety | seedless |
| Packaging Size | 500g |
| Form | Packed |
| Quality Available | A Grade |
| Packaging Type | Carton |
| Grade | Premium |
| Color | Brown |
| Shelf Life | 12 Months |
View Complete details












Product Brochure
| Form | Pitted Chopped |
| Variety | seedles |
| Packaging Size | 500 g |
| Grade | Premium |
| Color | Brown |
| Shelf Life | 12 months |
| Type | Zahidi Dates |
| Brand | Gulf Premium |
| Packaging Type | Vacuum Packed |
| Storage Instructions | Cool And Dry Place |
View Complete details






Product Brochure
| Form | Pitted Chopped |
| Variety | Zahidi Dates |
| Packaging Size | 500gm |
| Grade | Premium |
| Color | Brown |
| Shelf Life | 12 months |
| Packaging Type | Pouch |
| Packging Detail | 14packs of 500gm |
Our Seedless Dates are specially processed to remove the seed while keeping the fruit’s natural sweetness and softness intact. These dates are perfect for customers who want easy-to-eat, ready-to-use dates for snacking or cooking.
Key Features:100% Seedless – Convenient and ready to eat
Soft, Fresh & Naturally Sweet
Hygienically Cleaned & Packed
Rich in Fiber, Iron & Energy
Ideal for Kids, Adults, and Health-Conscious Consumers
Daily snacking
Sweets & confectionery
Gift packs & retail sale
Ramadan and festive gifting
View Complete details